İLK YARDIM UZMANLIĞI

 

ilk yardım hayat kurtarır!

Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır.

Acil bir durumda ihtiyacı olanlara yardım etmeyi kim istemez? Ancak yanlış bir şey yapma endişesi, hastalık bulaşma korkusu veya ne yapacağını bilememenin yarattığı çaresizlik insanların elini kolunu bağlar. Size veya bir sevdiğinize bu gerekçelerle hayat kurtaracak bir müdahalenin yapılamadığını düşünebiliyor musunuz? Düşününce insan bu eğitimin ne kadar gerekli olduğunu daha iyi fark ediyor. Bu kursu alırsanız, tüm dünyadaki ilk yardım otoritelerinin (ILCOR) onayladığı bir eğitimden geçecek ve yardıma ihtiyacı olan kişilere güvenle müdahale edebileceksiniz.
Dalgıç olsun veya olmasın, herkesin alabileceği, yaş sınırı olmayan ve uluslararası geçerlilikteki bu kurs son derece faydalı bilgiler ve beceriler içeriyor. Özellikle PADI Kurtarma Dalgıçlığı kursunu hedefleyen birinin alması zorunlu olan bu kursu mutlaka gündeminize almalısınız.

Bu kursun herhangi bir önkoşulu bulunmamaktadır. Dileyen herkes kursa katılabilir.

Kurs Aşamaları ve Süresi
İlk Yardım kursu 2 aşamadan oluşuyor. İlk aşama teorik eğitim. İlk yardımın önemini, adımlarını ve uygulamada dikkat edilecekleri videolar ve eğitmen sunumları eşliğinde tamamlıyorsunuz. İkinci aşama mankenler üzerinde pratik becerileri içeriyor.

Kursun teorik bölümlerinde anlatılan kısımları değerlendirdiğimiz bir final sınavı var. Bu sınavı ve kursun iki aşamasını da tamamladığınız takdirde uluslararası bir ilk yardım belgesi (Emergency First Response) almaya hak kazanıyorsunuz.